Godło Polski i flaga europejska
Treść podstrony

Wrzesień jest tym miesiącem, w którym w całej Polsce odbywa się Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata. W tym roku również dzieci z oddziału przedszkolnego zaopatrzone w rękawice i worki  zaangażowały się w tę akcję.

Wcześniej akcja poprzedzona była zajęciami związanymi z segregacją śmieci oraz recyklingiem. Przedszkolaki zostały zapoznane z różnymi możliwościami dbania o przyrodę oraz  otaczający świat. Dzieci były bardzo zaangażowane i we wspaniałych humorach sprzątały okolicę w pobliżu naszej szkoły.

 

 

Drugoklasiści przystąpili do projektu „Bezpieczne wędrówki od grosika do złotówki” i co miesiąc lecą na inną planetę. W marcu wylądowali na planecie „Skarbonka", gdzie doskonalili umiejętność liczenia pieniędzy i poznali zasady prawidłowego żywienia.

 

 

17.12.2014 w klasach trzecich odbyły się warsztaty z udziałem dzieci i rodziców podsumowujące roczny projekt "Od grosika do złotówki". Uczestnicy w grupach z zaangażowaniem wykonywali różne zadania prezentujące wiadomości finansowe, bankowe oraz związane z bezpieczeństwem. Atmosfera była wspaniała. Efekty działań zaprezentowano na plakatach.

  

  

 

 Dni Papieskie

Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia, z którym Pani Magdalena Duchant nawiązała współpracę, prowadziło obchody Dni Papieskich.

11 października w Parku Chopina odbywały się gry i zabawy dla najmłodszych oraz spektakl Teatru Droga im. Jana Pawła II.

12 października na Starym Rynku przy stoisku wolontariuszy zbierających datki na dzieło Nowego Tysiąclecia, dzieci mogły pomalować sobie buźki, sfotografować z królikiem Bugsem i puszczać mydlane bańki.

19 października, 12 uczniów wzięło udział w Biegu Papieskim na dystansie 800m. Pierwsze trzy miejsca w kategorii klas I-III zajęli: Sergiusz Deska, Szymon Hemmerling i Mila Hemmerling.

W kategorii klas IV-VI triumfowali Jakub Kociemski, Kacper Lemański i Kuba Komorniczak.

 

 

 

 

Tak jak w ubiegłych latach, uczniowie klas I-III i dzieci z oddziałów przedszkolnych kontynuują spotkania z muzyką.

Co miesiąc muzyczne przedstawienia prezentują artyści z „Filharmonii Pomysłów”.

Już same tytuły koncertów budzą dziecięcą ciekawość – „Perpetuum Glissandum”, „Hopsa-tra-la-lalnia”, czy ostatnie „Stuko-pukołapka”. Przed nami jeszcze intrygująca: „Fabryka Muzotronika” „Dźwiękokręcioła”czy „Pif-paf-city”.

 

 

 

 

W piękny, październikowy dzień klasa 2b, została zaproszona przez uczniów klas pierwszych do SP w Chomecicach, na Święto Ziemniaka.

Po muzycznym, bardzo „energetycznym” powitaniu dzieci przystąpiły do wykonywania ziemniaczanych stworków. Trzeba było użyć wyobraźni, aby ze zwykłych, większych czy mniejszych „pyrek” wykonać pieska, kotka czy kosmitę. Dużo łatwiej było zrobić jeża, naszpikowanego wykałaczkami.

Najciekawsze prace zostały nagrodzone drobnymi upominkami.

  

Dalsze szaleństwa z „pyrą w tle” rozegrały się na boisku. We wszystkich konkurencjach sportowych wykorzystano „pyrki”, które wystąpiły także w roli „krążka hokejowego”.

  

Po sportowych emocjach nadszedł czas na „zajadanie się pyrkami”, które z solą czy bez, smakowały WYBORNIE.

Wycieczka skończyła się w polu …kukurydzy! To była wielka radość zrywać kolby pełne złocistych ziaren, by zrobić z nich w klasie kukurydziane panienki w szeleszczących sukienkach.

 

Ziemniaczane święto było bardzo miłym, udanym spotkaniem.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowania naszego serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.