Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 Bibliotekarka – Alicja Breiter

 

Godziny pracy:

Poniedziałek 08.00 - 14.00

wtorek 08.00 - 14.00

Środa 08.00 - 14.00

Czwartek 08.00 - 14.00

Piątek 08.00 - 14.00


 Wykaz podręczników w roku szkolnym 2016/2017

 Spis lektur obowiązujących w szkole


Szkolna biblioteka zaprasza uczniów do korzystania z jej zbiorów.

Czeka tu na Was księgozbiór a w nim:

  • bajeczki, wierszyki, opowiadania,
  • baśnie, legendy,
  • powieści i opowiadania obyczajowe, przygodowe, przyrodnicze, historyczne,
  • poezja, utwory dramatyczne,
  • literatura popularno-naukowa.

Czeka też Szkolne Centrum Informatyczne czyli cztery komputery ze stałym łączem internetowym i drukarką.

Możecie tu wyszukiwać potrzebne informację, odrabiać zadania domowe, przygotowywać się do konkursów,

opracowywać referaty, itp.

Biblioteka szkolna organizuje:

  • Konkursy, spotkania, projekty

 

 

W piątek 10 czerwca 2016rwzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji ogłoszonej przez pismo „Biblioteka w szkole” pod hasłem

„Jak nie czytam, jak czytam”.

Wspólnie biliśmy rekord ilości osób czytających jednocześnie. Zebraliśmy się w sali gimnastycznej by punktualnie o 10:00 wszyscy już czytali. W biciu rekordu wzięło udział 246 osób –  220 uczniów i 26 osób dorosłych. Czytała z nami p. Dyrektor D. Werner, p. sekretarka, p. pedagog, psycholog, student,  kierownik administracji oraz wszyscy nauczyciele.

Nasz szkolny rekord pobiła klasa 2b - czytała najdłużej do godz. 10:35. Dzieci będą nagrodzone słodyczami. Po zakończeniu czytania najmłodsi uczniowie ułożyli napis - CZYTAMY! Bicie rekordu bardzo się uczniom podobało, a nauczyciele byli pod wrażeniem, jak pięknie w skupieniu uczniowie czytali. Naszą akcję sfilmowała nawet lokalna telewizja WTK.

Zobacz galerię zdjęć z akcji czytania 

View the embedded image gallery online at:
http://sp82.pl/biblioteka.html#sigFreeId6a137821cb

„Starzy nie czytają? W młodych nadzieja!”

 


 

Wydawnictwo ZAKAMARKI

Szkolna biblioteka zaprosiła uczniów klas IV-VI na warsztaty filozoficzne prowadzone w oparciu o książki wydawnictwa Zakamarki. W czasie spotkań z serią książek „Uczucia, co to takiego” uczniowie mieli okazję pomyśleć o uczuciach własnych i innych osób. Najwięcej emocji dostarczyła uczniom kwestia „Czy dobrze jest być zakochanym?” W czasie spotkań wszyscy zapoznali się z bogatą ofertą Wydawnictwa Zakamarki.

 

 

10 listopada szkolna biblioteka przeprowadziła dla klas I-III konkurs recytatorski wierszy Joanny Papuzińskiej. Był to szkolny etap, który miał wyłonić reprezentantów na „Zimowe Poezjobranie” miejski konkurs pod patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Poznania organizowany przez Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi nr 2. Najlepiej swoje wiersze zaprezentowali: Olga Janiak z IIc , Daria Melnyk z Ia, Arek Popiałkiewicz z IIa i Antek Kubiak z IIc.

1 grudnia uczniowie ci mieli niepowtarzalną okazje recytować wiersze przed samą autorką Joanną Papuzińską, która była główną jurorką konkursu „Zimowe Poezjobranie”.

  

 

Święto Pluszowego Misia

W dniach 24-27 listopada w szkolnej bibliotece obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. Dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-III odwiedzały szkolną bibliotekę ze swymi pluszakami by oglądać wystawę książek, przytulanek i prac plastycznych. Uczniowie przedstawiali kolegom swoich ulubieńców, słuchali czytanego opowiadania o misiach.

Oglądając prezentację „Misie i niedźwiadki” dzieci poznały prawdziwą historię pluszowego misia oraz wiele ciekawostek o pandach, koalach, niedźwiedziach polarnych i brunatnych.

  

  

Wizyta przedszkolaków

Biblioteka szkolna zaprasza na spotkania z książką przedszkolaki z zaprzyjaźnionego Przedszkola Misia Uszatka nr 74.

W tym roku szkolnym przedszkolaki były już na spotkaniach o dinozaurach, pluszowych misiach i zajęciach poświęconych higienie osobistej.

  

  • Pasowanie na czytelnika dla uczniów klas pierwszych.

 

 

  • Wycieczki na ciekawe zajęcia i spotkania autorskie do Biblioteki Raczyńskich

 

Spotkanie autorskie

18 marca na Targach Edukacyjnych  odbyło się spotkanie autorskie p. Łukasza Wierzbickiego promujące jego nową książkę zatytułowaną „Drzewo. Mity słowiańskie i inne opowieści”. Byliśmy tam i my!

Klasa 6a miała okazję już po raz drugi spotkać się z autorem ciekawych książek dla młodych czytelników. Szkolna biblioteka zaś wzbogaciła się o egzemplarz promowanej książki.

  

  

autorem zdjęć jest Fotopluma – Tomek Siuda

 

 Dni kultury czeskiej 

7 października, Biblioteka Raczyńskich zaprosiła uczniów klas trzecich na spotkanie z czeską książką. Dzieci słuchały w oryginale o przygodach dzielnego rozbójnika Rumcajsa, a następnie aktorskiej interpretacji p. A. Machalicy.

  

więcej zdjęć na: http://www.bracz.edu.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1866&Itemid=100


„Czy można polubić Kraszewskiego i Chopina”

 

5 października, w Pracowni - Muzeum J. I. Kraszewskiego odbyło się spotkanie autorskie z p. Anną Czerwińską – Rydel i jej powieściami biograficznymi o Kraszewskim i Chopinie.

 

Uczniowie  z klasy 5a mieli możliwość posłuchać fragmentów książki „100 tysięcy kartek opowieść o Józefie Ignacym Kraszewskim” w wykonaniu samej autorki oraz dowiedzieć się, jak powstawała książka o tak dalekim, młodemu czytelnikowi, pisarzu.

 

więcej zdjęć na: http://www.bracz.edu.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1868&Itemid=100


uczniowie klas VI mieli w Bibliotece Raczyńskich lekcje o słownikach i encyklopediach. Szóstoklasiści przypomnieli sobie rodzaje słowników – jak się nimi posługiwać i czego można w nich poszukiwać.

Pracując w grupach wykonywali ciekawe zadania przygotowane przez pracowników Biblioteki Raczyńskich.

 

Klasy trzecie zostały zaproszone do Biblioteki Raczyńskich na spotkanie z kulturą Irlandii. W czasie zajęć, prowadzonych przez p. Justynę Schramm z Fundacji Kultury Irlandzkiej, w ramach projektu "BaśniowaIrlandia" dzieci poznały ciekawe legendy o wróżkach, trollach i leprikonach