Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

rok szkolny 2017/2018


110 Urodziny Astrid Lindgren

Dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w 110 urodzinach  Astrid Lindgren –autorki min.  „Pippi Laangstrump” oraz „Dzieci z Bullerbyn”. Była super zabawa, śpiewy, tańce i loteria. Naszym przedszkolakom najbardziej spodobały się fajerwerki, tort i ognista fontanna, która na dzieciach zrobiła największe wrażenie.Fascynujące zajęcia otwarte dla Rodziców i dzieci z oddziału przedszkolnego,

podczas których dowiedzieliśmy się jak powstaje mydło!Przedszkolaki z wizytą w Teatrze Animacji na spektaklu  pt.”Samograjki


MIKOŁAJKI
Podczas zajęć z rytmik dzieci z oddziału przedszkolnego uczą się grać na keyboardzie


„Światowy dzień pluszowego misia”

Dnia 24.11.2017 dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w obchodach  Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem, co pokazało, że moda na misie nie przemija. Przedszkolaki wzięły udział w wesołej zabawie w misiowej krainie. Tego dnia dzieci  odwiedziły także  bibliotekę szkolną, w której oglądały wystawę prac plastycznych, słuchały bajek oraz korzystały z komputerów. Ten dzień w naszym przedszkolu był bardzo interesujący, pełen uśmiechu i wesołych zabaw.
W ramach programu „Czyste powietrze wokół nas” dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w interesującej lekcji przygotowanej przez Panią Grażynę Górską pedagoga szkolnego. Przedszkolaki dowiedziały się między innymi o tym, że istnieją różne źródła dymu, skąd się bierze dym oraz jaki ma wpływ na nasze zdrowie.


 


Poznajemy technikę graficzną – Monotypia


Wycieczka do Muzeum Bambrów Poznańskich Spotkanie z ekspertem

W listopadzie dzięki uprzejmości mamy Roberta dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w eksperymentach z  suchym lodem oraz kulkami hydrożelowymi. 

Bardzo dziękujemy Pani Joannie za przygotowanie bardzo interesującej lekcji


Bohater tygodnia

W tym roku postanowiliśmy, że zorganizujemy w naszej grupie projekt, dzięki któremu każde dziecko  poczuje się wyjątkowe. I tak powstał Bohater Tygodnia, podczas którego wybrane dziecko przynosi swoje zdjęcia, które są eksponowane w sali na tablicy, ulubioną zabawkę lub pamiątkę.  Zapraszamy też jego rodziców lub innych krewnych, którzy albo opowiedzą o swojej pracy, hobby, albo po prostu przeczytają nam ulubioną bajkę swojej pociechy.

 

 

W tym tygodniu bohaterem tygodnia był Kacper

 


 

Apel pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich 


„Dzień Postaci z Bajek” w oddziale przedszkolnym

 07.11.2017r. do naszej sali tłumnie przybyli bajkowi bohaterowie: królewny, biedronki, bajkowe zwierzęta, anioł  i wielu innych super –bohaterów . Poprzez wspólne rozwiązywanie zagadek przypomnieliśmy sobie tytuły ulubionych bajek, były  konkursy, zabawy ruchowe i wiele innych atrakcji, ale przede wszystkim czytanie bajek. Było wesoło, radośnie i bajkowo…

Celem naszych działań było rozwijanie zainteresowań czytelniczych i popularyzowanie tradycyjnych bajek.

 

 

  

 

 

 

W tym dniu odwiedziło nas również  kilku  gości, którzy przyszli po to, aby dzieciom przeczytać  bajki. Była pani Dyrektor, mama Roberta oraz uczniowie klasy III. Bardzo dziękujemy wszystkim przybyłym gościom a Rodzicom za przygotowanie wspaniałych strojów dla dzieci.


„Akcja Sadzenia Drzew”

W listopadzie dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w szkolnej „Akcji Sadzenia Drzew”. Dzieci  bacznie obserwowały w jaki sposób sadzi się drzewa, co jest do tego potrzebne oraz pomagały w ich sadzeniu.  Wszystkie działania sprawiły dzieciom wiele radości i były dla nich kolejnym interesującym doświadczeniem z zakresu edukacji przyrodniczej.

Cieszymy się , że przybyły nam kolejne drzewa do obserwacji i obiecujemy, że będziemy o nie dbać .


”Wyjątkowy gość – Luna”

W środę, 08.11.2017r. gościliśmy w przedszkolu mamę Lenki. Pani Ewelina,  była naszym ekspertem z dziedziny opieki nad psami. Opowiedziała nam o karmieniu, pielęgnacji i potrzebach psa. Wraz z panią Eweliną przybyła do nas Luna, piesek pochodzący ze schroniska, który od razu zyskał niemałą sympatię wśród  wszystkich dzieci. Bardzo dziękujemy Pani Ewelinie  za wizytę i możliwość poznania Luny.


„Święto Dyni w oddziale przedszkolnym”

Kontynuując działania „Szkoły Promującej Zdrowie”, we wtorek 31.10  nasze przedszkolaki obchodziły Dzień Dyni. Pomarańczowe stroje, dynie w dłoniach oraz promienne uśmiechy na twarzach dzieci  zapowiadały, że będzie to wyjątkowy dzień w naszej grupie. Dzień Dyni rozpoczęliśmy od licznych zabaw integracyjnych z dynią w roli głównej, które wprowadziły nas w doskonały nastrój.

Atrakcją Dyniowego Dnia było malowanie twarzy, które dzieciom sprawiło największą frajdę.


Następnie podczas zajęć poznaliśmy walory smakowe, zapachowe, dotykowe a przede wszystkim walory odżywcze dyni. Słuchaliśmy wierszy i rymowanek o dyni. Aby uatrakcyjnić zajęcia i zaspokoić potrzebę ruchu naszych dzieci, zorganizowaliśmy dyniowe zawody sportowe.

Zobacz galerię zdjęć z dyniowego dnia

View the embedded image gallery online at:
http://sp82.pl/oddzial-przedszkolny.html#sigFreeId2b818566b9

Dziękujemy rodzicom za stroje, dynie i ciągłe wspieranie naszych działań.


„Poznajemy zabytki architektury najbliższej okolicy”

Dzieci z oddziału przedszkolnego bardzo chętnie poznają historyczne miejsca Poznania. Tym razem  wybrały się na spacer do parku obok szkoły po to, aby na podstawie kościoła Bożego Ciała przyjrzeć się z bliska  architekturze gotyku oraz poznać jej cechy charakterystyczne.


Zajęcia dla dzieci z oddziału przedszkolnego w bibliotece szkolnej.


„Jesienne zapasy na zimowe czasy”

 Jesień to czas kiedy robimy przetwory z owoców i warzyw przygotowując zapasy na zimę. Nasze przedszkolaki dobrze wiedzą  jak ważne jest spożywanie owoców i warzyw, a zwłaszcza tych z domowych zapasów. W październiku realizując temat dotyczący jesiennych zapasów dzieci z oddziału przedszkolnego postanowiły z pomocą rodziców stworzyć w swojej sali mini-spiżarnię. Znalazły się w niej min.: kompoty, soki, grzyby suszone , dżemy, powidła itp.

 

W tym samym tygodniu dzieci miały również okazję, aby zobaczyć jak wygląda prawdziwa spiżarnia przy szkolnej stołówce. Dowiedziały się jakie produkty się tam przechowuje i do czego służą.

 


Koncert Filharmonii Pomysłów

W środę 18.10 odbył się kolejny w tym roku szkolnym koncert Filharmonii Pomysłów pt.,,Fantom Klawiaturnik”. Tytułowy bohater to duch strychu strzegący tajemnic starego fortepianu. W trakcie przedstawienia przedszkolaki zapoznały się z brzmieniem wielu instrumentów, nie brakowało również muzycznych żartów i budzących ogólną radość popisów aktorskich.

 


„Jesteśmy widoczni na drodze”

spotkanie przedszkolaków z przedstawicielem Straży Miejskiej.

 


„Wycieczka na Stare Miasto  w Poznaniu”

W sobotę 21.10.17 odbyła się gra uliczna pod hasłem „Jesteśmy Poznaniakami”.  Przedszkolaki  wraz z rodzicami poznawały historię naszego miasta rozwiązując różne zadania. Zabawa  sprawiła wszystkim  dużo frajdy a żadne zdjęcie nie jest w stanie ukazać  emocji  jakie towarzyszyły dzieciom podczas rozwiązywaniu zadań. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w zabawie.


„Przedszkolaki kochają drzewa”

 Realizując temat „Jesień w parku ” dzieci z oddziału przedszkolnego  wzbogaciły swoją wiedzę o znajomość  czterech drzew: kasztanowca, dębu, jarzębiny oraz klonu. Jak na prawdziwych przyrodników i badaczy przystało nie obyło się bez wycieczki do pobliskiego parku w celu odszukania przerabianych okazów. Poszukiwania  sprawiły dzieciom bardzo dużo radości. Dzieci biegały po parku przynosząc co chwilę „ciekawe zdobycze” tj.liście, żołędzie, kasztany, korę drzew i inne. Wszystko to  koniecznie trzeba było obejrzeć pod lupą. 

 


Po powrocie do przedszkola dzieci oglądały, dotykały, segregowały oraz układały w kąciku przyrody  swoje zdobycze .  Na koniec  najciekawsze  liście umieściliśmy w specjalnej prasce, po to aby w przyszłości wyczarować z nich piękne prace plastyczne.


Ostatni tydzień września w grupie przedszkolnej upłynął pod hasłem warzyw i owoców

Dzięki zaangażowaniu rodziców już od poniedziałku dzieci przynosiły do szkoły warzywa i owoce wzbogacając tym samym nasz kącik przyrody. Dzieci poznawały różne rodzaje warzyw i owoców, smakowały i uczyły się o ich  bezcennych właściwościach. Była nauka, ale także zabawa.

 

Odbyły się między innymi :”Ziemniaczane zawody”, w których wykorzystaliśmy warzywa do ćwiczeń gimnastycznych.

 

Dzieci wykonały również pracę plastyczną za pomocą stempli z ziemniaka. Zwieńczeniem tygodnia było  wykonanie soku za pomocą sokowirówki, który wszystkim dzieciom bardzo smakował.


Wrzesień jest tym miesiącem, w którym w całej Polsce odbywa się Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata. W tym roku również dzieci z oddziału przedszkolnego zaopatrzone w rękawice i worki  zaangażowały się w tę akcję.

Wcześniej akcja poprzedzona była zajęciami związanymi z segregacją śmieci oraz recyklingiem. Przedszkolaki zostały zapoznane z różnymi możliwościami dbania o przyrodę oraz  otaczający świat. Dzieci były bardzo zaangażowane i we wspaniałych humorach sprzątały okolicę w pobliżu naszej szkoły.


 

Dnia  27  września odbył  pierwszy w tym roku szkolnym koncert Filharmonii Pomysłów pt. „Trąbisław Trututański”. Podczas tego koncertu dzieci poznały 3 instrumenty dęte blaszane: trąbkę, puzon oraz tubę. Dowiedziały się jak każdy z nich brzmi, porównywały wielkość oraz budowę instrumentów. Występ muzyków wywołał zachwyt zarówno wśród dzieci, jak i nauczycieli.

 

 

  


„Kotki na płotki”- wesołe zabawy na placu zabaw

Nasi nowi „ zerówkowicze ” uwielbiają zabawy pod gołym niebem. Są one nie tylko świetną zabawą, ale również źródłem nabywania wielu sprawności ruchowych.

 


„Posłuchajcie Państwo moi cały świat na kropkach stoi” – Dzień Kropki w oddziale przedszkolnym

  


Dzieci z oddziału przedszkolnego sadzą cebulki wiosennych kwiatów.

Ponieważ dla dzieci z oddziału przedszkolnego bardzo ważna jest edukacja przyrodnicza w dniu 19.09 wybraliśmy się do szkolnego ogródka po to, aby posadzić cebulki wiosennych kwiatów.  Dzieci miały możliwość obejrzeć, dotknąć oraz powąchać cebulki  tulipana, krokusa czy narcyza. Każdy z nich zasadził po kilka cebulek a razem  było ich około 100!.

View the embedded image gallery online at:
http://sp82.pl/oddzial-przedszkolny.html#sigFreeId4f223a727c

Z niecierpliwością czekamy na wiosnę, kiedy nasze kwiaty zakwitną i udekorują nasz mini-ogródek.