Godło Polski i flaga europejska
Treść podstrony

 

 


8 grudnia 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 25 odbył się konkurs Wiem jak ratować życie organizowany przez Wielkopolski Oddział PCK.
Naszą szkołę reprezentowali: Julia Wróblewska kl. 6a, Roksana Kucierska kl. 6a, Nicola Tritt kl 5a oraz Wiktor Marek kl. 5b. Uczniowie pojechali na konkurs pod opieką p. Marii Dudzik, która przygotowywała ich do konkursu.
Drużyna musiała wykazać się wiedzą teoretyczną - rozwiązywali test i krzyżówkę, kreatywnością - wykonywali plakat, jak i praktyczną - scenki pozorowane, w których musieli wezwać pomoc i udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym. W tym roku trzeba było udzielić pomocy osobie nieprzytomnej oddychającej, dokonać resuscytacji osoby nieprzytomnej, nieoddychającej i opatrzeć krwawiącą rękę, w której tkwił gwóźdź.
Konkurencja w tym roku była bardzo duża. Ostatecznie drużyna z naszej szkoły zajęła VI miejsce.  Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki.


8 grudnia 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 25 odbył się konkurs Wiem jak ratować życie organizowany przez Wielkopolski Oddział PCK.
Naszą szkołę reprezentowali: Julia Wróblewska kl. 5a, Stefan Mizarewicz kl. 6a, Maksym Hlushych kl 6b oraz Arina Onufriienko kl. 6b. Uczniowie pojechali na konkurs pod opieką p. Marii Dudzik, która przygotowywała ich do konkursu.
Drużyna musiała wykazać się wiedzą teoretyczną - rozwiązywali test i krzyżówkę, kreatywnością - wykonywali plakat, jak i praktyczną - scenki pozorowane, w których musieli wezwać pomoc i udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym.


Drużyna naszej szkoły zajęła 1 miejsce. Gratulujemy!

 

 


W środę 25 marca 2015 r. na zaproszenie szkolnego opiekuna PCK p. Marii Dudzik odbyły się warsztaty udzielania pierwszej pomocy dla klas V. Warsztaty prowadził p. Bartek – ratownik z poznańskiego oddziału PCK. Na zajęciach tych uczniowie poznali teoretycznie jak i praktycznie aspekty ratowania życia. Dowiedzieli się m. in. jak wzywać pomoc, zabezpieczać miejsce wypadku, jak postępować w przypadku ratowania człowieka i udzielania mu pomocy oraz przypomnieli sobie numery telefonów alarmowych. Po tych warsztatach wybrana czwórka uczniów będzie reprezentować szkołę w międzyszkolnym konkursie pod hasłem: „Wiem jak ratować życie” organizowanym przez PCK.

 

 

 

W czwartek 26 marca 2015 r. uczniowie z klasy VI a należący do szkolnego koła PCK pod opieką p. Dudzik odwiedzili mieszkanki Domu Opieki Społecznej przy ul. Niedziałkowskiego w Poznaniu. Młodzież rozdała mieszkankom i pracującym tam siostrom Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami świątecznymi. Rozdali również przygotowane przez uczniów z innych klas na zajęciach technicznych ozdoby na jajka i wazoniki. Wizyta ta wzbudziła wiele radości wśród mieszkanek.

 

 

 


 

 

 Dzień walki z głodem

16 października 2014r.

Z okazji światowego dnia walki z głodem przypadającego 16 października, szkolne koło PCK zorganizowało zbiórkę trwałej żywności. Zebrane dary zostały przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom w naszej szkole.

Na szczególne wyróżnienie zasługują uczniowie z klas I i ich rodzice, bo to głównie dzięki nim udało się zebrać wiele produktów.

Do akcji włączyli się też uczniowie z klas: 2b, 5a, 6a, 6b.

 


 

 Chroń Dziecięce Uśmiechy

Program realizowany w klasach I-VI w oparciu o udostępnione przez PCK zeszyty. Dla dzieci w wieku 6-9 lat został przygotowany zeszyt „Ja i moje zęby”, oraz dla młodzieży w wieku 10-12 lat „Ja i mój uśmiech”. Dzięki nowoczesnym materiałom, uczniowie w ciekawy i atrakcyjny sposób poznają najważniejsze zasady oraz zalety dbania o swoje zęby. Zeszyty mają interaktywny charakter – zawierają ćwiczenia, gry, quizy.
Przewodnikiem dzieci po świecie pięknego uśmiechu jest sympatyczna postać Super Wiewiórki.

 

 


 Warsztaty udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

10 października 2013

Na zaproszenie szkolnego opiekuna PCK obyły się w naszej szkole dla klas V warsztaty udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, które prowadziła p. Justyna – ratownik z poznańskiego oddziału PCK. Na zajęciach tych uczniowie poznali teoretycznie jak i praktycznie aspekty ratowania życia. Dowiedzieli się m. in. jak postępować w przypadku zakrztuszenia czy krwawienia z nosa jak i też w przypadku ratowania nieprzytomnego człowieka, tamowania krwotoków kończyn dolnych i górnych, w przypadku napadu epilepsji i innych. Przypomnieli sobie sposoby wzywania pomocy, zabezpieczania miejsca zdarzenia oraz numery telefonów alarmowych. W marcu odbędzie się międzyszkolny konkurs „Wiem jak Ratować życie”, na który pojadą nasi uczniowie reprezentować szkołę.

 


Wizyta w Domu Opieki Społecznej

 

Przed Świętami Bożego Narodzenia członkowie PCK byli złożyć życzenia mieszkankom DOS przy ul. Niedziałkowskiego w Poznaniu. Młodzież rozdała mieszkankom i pracującym tam siostrom Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami.


 Stań po zielonej stronie mocy

Celem akcji jest zbiórka: płyt CD i DVD, plastikowych opakowań po płytach CD, DVD, kasetach VHS i magnetofonowych, słuchawek, kabli, pilotów, mp3, przedłużaczy, discmanów, walkmanów, ładowarek i baterii, oraz dysków twardych.


 Każdy znaczek wspiera misje

Celem akcji prowadzonej przez Referat Misyjny Księży Werbistów w Pięniężnie jest zbiórka podstemplowanych znaczków pocztowych. Każdy znaczek jest mile widziany nawet ten najbardziej popularny, tylko nie uszkodzony. W Pieniężnie działa grupa misyjna, która bezinteresownie nadesłane znaczki przygotowuje, sortuje i sprzedaje, a uzyskane fundusze przekazuje na misje.

 


 Super Wiewiórka przyjaciólka Oli i Kuby

Program realizowany był w dwóch oddziałach przedszkolnych w naszej szkole. Wychowawcy dostali z Poznańskiego oddziału PCK materiały dla dzieci. Program miał na celu: wprowadzenie małych dzieci w zagadnienia bezpieczeństwa, kształtowanie u dzieci właściwych nawyków higienicznych w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się chorób oraz pokazanie dzieciom pozytywnych wzorców zachowań w celu kształtowania postaw tolerancji i wrażliwości.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowania naszego serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.