Godło Polski i flaga europejska
Treść podstrony


 

Dzieci z klas I-III uczęszczające do świetlicy biorą udział

w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym

 

"Świetliczaki na tropie... kolorów Świata"

 

CELE PROJEKTU:
- wychowanie ucznia aktywnego, świadomego swoich możliwości i posiadającego umiejętność współistnienia z przyrodą;
- uwrażliwienie dzieci na piękno otaczającego świata i potrzebę ochrony przyrody;
- działanie na rzecz ochrony różnorodności biologicznej i ekosystemów na terenie naszego kraju i świata;
- rozwijanie zdolności manualnych ucznia;
- zainicjowanie współpracy między placówkami w całej Polsce.

Czas trwania projektu: wrzesień 2022 r. – maj 2023 r.

 

 


            

 

Laboratoria Przyszłości 

to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Ich wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy 

jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

Program realizowany jest na podstawie Uchwały nr 129 Rady Ministrów z dnia 29 września 2021 r. w sprawie wsparcia na realizację inwestycyjnych zadań jednostek samorządu terytorialnego polegających na rozwijaniu szkolnej infrastruktury – „Laboratoria przyszłości”.

Finansowe wsparcie otrzymane w ramach programu Laboratoria Przyszłości  przeznaczono na zakup sprzętu, nie tylko do pracowni komputerowych, ale także pomocy dydaktycznych, służących rozwijaniu podstawowych umiejętności dzieci oraz młodzieży.

Nasza szkoła w ramach tego programu otrzymała wsparcie w postaci środków finansowych w kwocie 70 800 zł

To z nich zakupione zostały:

 • Drukarka 3D MakerBot Sketch MAC EduCare wraz z Labolatorium Druku, tj. ze szkoleniem dal nauczycieli, bazą modeli, oprogramowaniem, scenariuszami zajęć itp. ( 1 zestaw)
 • Filament PLA Sketch mix 0,8 kg (24 szt)
 • Stolik meblowy z szafką i pojemnikami na drukarkę 3D na kółkach (1szt)
 • KLOCKI KORBO EDU CODE MUSIC (1 zestaw)
 • KLOCKI KORBO EDU+ CONCEPT 450 El (1 zestaw)
 • KLOCKI EDU CODE 420 ( 1 zestaw)
 • Okulary classVR PREMIUM - Gogle Wirtualnej Rzeczywistości VR z kontrolerami (16 szt)
 • Kostki VR (16 szt)
 • Laptop Acer TravelMate P2 TMP215-53 i5 (1szt)
 • Gimbal do aparatów cyfrowych - DJI RSC 2 (1szt)
 • Aparat cyfrowy Canon EOS M50 MARK II BK M15-45 (1 szt)
 • Stacja lutownicza ATTEN ST-2090D - 80W (1szt.)
 • Mikroport Boya BY-WM4 PRO K1 (1szt)
 • FORBOT do kursu Arduino (1szt)
 • Mikrofon Saramonic SR-M3 (1szt)
 • Zestaw oświetleniowy z softbox-em(1 szt.)
 • Statyw ARKAS WT 4057 czarny (1 szt)

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwolą uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

Z całą pewnością pozytywnie wpłynie to również na rozwój naszych uczniów, pozwoli im zdobywać nową wiedzę i umiejętności, spośród których niezwykle cenne i istotne wydają się umiejętności krytycznego myślenia, analizowania danych oraz rozwiązywania złożonych
i rzeczywistych problemów, w sposób atrakcyjny, gwarantujący im sukces w dorosłym życiu, a przecież na tym nam najbardziej zależy.

 


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

W związku z realizacją Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021- 2025″ w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 7 maja 2021 r. w sprawie określenia działań informacyjnych podejmowanych przez podmioty realizujące zadania finansowane lub dofinansowane z budżetu państwa lub z państwowych funduszy celowych, zamieszczamy poniższy plakat informacyjny.

Dzięki funduszom z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa szkolna biblioteka zyskała zupełnie nowy wygląd czytelni. Pojawiły się wygodne pufy, dywan i królewski fotel oraz kolorowe regały. Nowy kącik czytelniczy lubią szczególnie dzieci ze szkolnej świetlicy. Przychodzą  tu odpocząć od świetlicowego gwaru.

 

             

Projekt „Z kulturą mi do twarzy” i realizacja zadania pt.: „Nasze tradycje”.

Andrzejki w klasach 1-3

Koniec listopada to czas tradycyjnych zabaw i wróżb andrzejkowych. W przeszłości wróżby w Wigilię św. Andrzeja traktowane były bardzo poważnie i uczestniczyły w nich wyłącznie dziewczęta. Z czasem jednak andrzejkowe wróżby dziewczęce stały się przede wszystkim zabawą, traktowaną na wesoło i z humorem. Kultywując tę tradycję ostatni dzień listopada w naszej szkole przebiegał pod hasłem wróżb i zabaw andrzejkowych. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej przyszłej sympatii, losował magiczne bileciki z nazwami zawodów, szukał swojej szczęśliwej liczby, sprawdzał co czeka go w najbliższej przyszłości. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Były też tańce przy ulubionej muzyce i wesoła zabawa. Z magicznego miejsca nikt nie wychodził ze smutną miną, wszyscy świetnie się bawili.

Zobacz galerię zdjęć


Akcja Lidla „Szkoły pełne talentów”

Zachęcamy Państwa do udziału w akcji Lidla „Szkoły pełne talentów”

Im więcej TALENCIAKÓW tym fajniejsze nagrody dla naszej Szkoły!

 

Robiąc zakupy za min. 50zł (w tym 1 warzywo lub owoc) dostajemy kupon –

TALENCIAKA, którego przekazujemy szkole: wrzucając do pudełka w szkole, skanując

kod QR z TALENCIAKA lub wchodząc  na stronę: https://szkoly.lidl.pl szukamy

Szkołę Podstawową nr 82 i wprowadzamy swój kod z TALENCIAKA.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowania naszego serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.