Godło Polski i flaga europejska
Treść podstrony

Logo: SKO PKO Bank Polski Animacja rysunkowej żyrafy

Napis: Szkolna Kasa Oszczędności

 


 Rok szkolny 2018/2019

W maju odbył się apel, na którym podsumowana została roczna działalność SKO.

Nagrodzona została klasa IV b - zwyciężczyni konkursu szkolnego 'Najliczniej oszczędzająca klasa" oraz klasa I a, która ma najwięcej w tym roku szkolnym nowych członków SKO.

Przypomniani zostali też laureaci konkursów: "SKO, to jest To!" i " Spełniamy marzenia z SKO". Upominki otrzymali też uczniowie, którzy systematycznie gromadzili oszczędności na swoich indywidualnych kontach SKO. 

Międzyszkolny Konkurs SKO

20 marca 2019r. w siedzibie PKO Bank Polski przy Placu Wolności 3 odbył się "Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Ekonomicznej". Naszą szkołę reprezentowała Julia Słowińska z kl. II b i Amanda Mitulska z kl. III b. Dziewczynki wykazały się dużą wiedzą i zdobyły zaszczytne II miejsce w konkursie.Rok szkolny 2017/2018

W maju podsumowaliśmy całoroczną działalność SKO. Laureatów konkursów: „Najliczniej oszczędzająca klasa”, „Najwyższa oszczędność w szkole” nagrodziliśmy dyplomami i grami zakupionymi dzięki funduszom z nagrody zdobytej w poprzedniej edycji Konkursu dla Szkolnych Kas Oszczędności.  


W maju przystąpiliśmy do konkursu „SKO, to jest to!”. Celem było zaprezentowanie wiedzy dotyczącej: zarządzania własnymi finansami, SKO, PKO Bank Polski. Laureatów nagrodziliśmy grami zręcznościowymi i gadżetami promującymi SKO.


 Od 9 do 27 kwietnia uczestniczyliśmy w konkursie plastycznym „Spełniamy marzenia z SKO” promującym oszczędzanie i popularyzującym działania SKO. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody zakupione z funduszy SKO.


 W kwietniu uczestniczyliśmy w trzech wycieczkach do PKO Bank Polski przy Placu Wolności 3 celem wzmocnienia relacji między środowiskiem szkolnym a organizatorem Konkursu dla Szkolnych Kas Oszczędności. Poznaliśmy zasady działania banku, bankomatów, wzory kart płatniczych dla klientów i różne rodzaje rachunków. 1 marca uczestniczyliśmy w lekcjach prowadzonych przez Doradcę SKO PKO Bank Polski celem popularyzacji przedsiębiorczości: „Oszczędzamy i wyjeżdżamy”, „Złotówki aż do stówki”, „SKO to jest to!”, „Debet, procent, zysk”.

Klasy I i II poznały sposoby oszczędzania na wycieczki. Trzecioklasiści dowiedzieli się o znaczeniu najstarszego programu ekonomicznego dla dzieci, czyli SKO. Starsi uczniowie poszerzali swoją wiedzę o procentach, zyskach i debecie.


 W grudniu, marcu i kwietniu trwały konkursy, „Bądź z nami jeszcze przed świętami” promujące oszczędzanie. Efektem było pozyskanie 7 nowych SKO-wiczów. Nagrodziliśmy ich

upominkami SKO z PKO Bank Polski.


 14 września zapoznaliśmy się z całorocznym planem pracy SKO oraz z listem i wzorem deklaracji przystąpienia do programu SKO Konto dla Ucznia. Zaproszeni zostaliśmy do całorocznych konkursów:

         „Konkurs dla Szkolnych Kas Oszczędności”,

         „Najliczniej oszczędzająca klasa”,

         „Najwyższa oszczędność w szkole”.Rok szkolny 2016/2017

 

12 kwietnia 2017r. odbył się Apel Wielkanocny podczas którego składaliśmy świąteczne życzenia i w ramach podsumowania konkursu "Bądź z nami jeszcze przed świętami" powitaliśmy sześciu nowych członków SKO i wręczyliśmy im upominki oraz loginy do indywidualnych kont SKO.

   

23 lutego 2017r. odbył się apel podsumowujący I półrocze w naszej szkole, na którym nagrodzono  3 członków SKO, którzy do tej pory zgromadzili najwięcej oszczędności. Ogłoszona została  też II edycja konkursu SKO "Bądź z nami jeszcze przed świętami", który potrwa do 12 kwietnia 2017r. i polega na przystąpieniu do SKO nowych członków poprzez wypełnienie deklaracji przez rodziców i akceptowaniu zasad SKO Konto dla Ucznia.

 

22 lutego 2017r.  Pani Ewa Zielińska  - doradca SKO z PKO Bank Polski przeprowadziła lekcje dotyczące  sposobów i możliwości oszczędzania uczniów w ramach SKO Konto dla Ucznia. Wspólnie z opiekunką SKO w naszej szkole, p. Lucyną Cieślewicz, zachęcała do wypełnienia deklaracji przez rodziców i przystąpienia do SKO.

   

21 grudnia 2016r. odwiedziła nas z życzeniami i upominkami pani Ewa Zielińska, która powitała nowych członków SKO i w kl. II b przeczytała książkę  "Wigilia Mamy Mu i Pana Wrony"  w ramach kontynuacji akcji "Cała szkoła czyta dzieciom".

   

17, 23, 24, 25 listopada 2016r. kl. III a, b, c  oraz II b były na wycieczce w PKO Bank Polski przy Placu Wolności 3. Uczniowie przypomnieli sobie zasady działania SKO - Konta dla Ucznia.  Zwiedzili budynek PKO Bank Polski wraz gabinetem Pana Dyrektora, pomieszczeniem ze skrytkami i sejfami oraz salą obsługi klientów. Poznali niektóre zabezpieczenia banknotów polskich przed próbą ich fałszowania. Obejrzeli obrazy 5 królów polskich z "Nowego pocztu władców Polski" namalowane przez Waldemara Świerzego, poznali ich zasługi dla rozwoju Polski i rozpoznawali  ich podobizny na polskich banknotach. Wycieczka ta  uczniom bardzo się podobała.

 

8 listopada 2016r.  klasy I - III wzięły udział w zadaniach związanych z dniem "Śniadanie daje moc! ". Realizację zadań wsparła opiekunka Szkolnej Kasy Oszczędności w naszej szkole p. Lucyna Cieślewicz przekazując broszurkę "Apetyt na zdrowie" otrzymaną z PKO Bank Polski,  zawierającą zadania, zagadki, przepisy i informacje dotyczące zdrowego odżywiania.

   

3 listopada 2016r. odbył się apel, na którym  opiekunka SKO zaprezentowała bieżące rezultaty SKO, powitała trzech nowych członków SKO w naszej szkole oraz zapoznała z   regulaminami  szkolnych konkursów SKO:

"Najwyższa oszczędność w szkole",

"Najliczniej oszczędzająca klasa ",

"Spełniamy marzenia z SKO",

"SKO, to jest to!"

"Bądź z nami jeszcze przed świętami"

 

14 października 2016r., na uroczystości Ślubowania Pierwszaków obecna była p. Ewa Zielińska - doradca SKO w PKO Bank Polski, która przedstawiła dzieciom i rodzicom zasady działalności SKO i przekazała rodzicom zaproszenia, deklaracje  -  zgłoszenia do udziału w programie SKO Konto dla Ucznia.

 

Od 1 września 2016r. wszyscy uczniowie w wieku od 6 do 13 lat zaproszeni zostali do udziału w działaniach SKO. Kontynuujemy  udział w programie SKO Konto dla Ucznia i przystępujemy do ogólnopolskiego Konkursu dla Szkolnych Kas Oszczędności, którego celem jest edukacja ekonomiczna i ekologiczna, wyrabianie nawyku oszczędzania i pomocy potrzebującym.  Pierwszoklasiści  otrzymali materiały informacyjne i  promujące SKO.

 


Rok szkolny 2015/2016

 

2 czerwca zaproszeni zostaliśmy na wycieczkę do PKO Bank Polski przy Placu Wolności 3.

  • Zwiedzaliśmy tam pomieszczenia z sejfami, salę konferencyjną, salę obsługi klientów.
  • Do szkoły wracaliśmy z balonikami, cukierkami i smyczami.

 

1 czerwca w czasie apelu z okazji Dnia Dziecka podsumowaliśmy kolejny rok działalności SKO i wręczyliśmy nagrody zwycięzcom. Laureaci konkursu „Najwyższa oszczędność w szkole” - nagrodzonych zostało 8 uczniów:

I miejsce Magda z I c

II miejsce Olga z II c

III miejsce Borys z I c

Wyróżnienia: Marianka IVa, Matylda IVa, Olek Ib, Filip Ic, Nicole IIIa.

Laureaci konkursu „Najliczniej oszczędzająca klasa” – klasy I b i IVa.

 

25 maja z udziałem Pani Ewy Zielińskiej z PKO Bank Polski odbyła się lekcja SKO „Co i po co oszczędzamy?” Dzieci poszerzyły swoją wiedzę o potrzebie oszczędzania wody, papieru, prądu. Poznali sposoby oszczędzania pieniędzy ze szczególnym promowaniem SKO.

 

23 maja i 2 czerwca uczniowie poszerzali swoją wiedzę o działalności banków, w tym PKO Bank Polski i SKO.

Dzięki materiałom z SKO poznały nominały monet, banknotów oraz historię powstania pieniędzy, bankomatów, kont, lokat oszczędnościowych i giełdy.

 

23 maja z okazji Dnia Dziecka w ramach promowania zdrowego stylu życia odbył się festyn dla społeczności SP82 na boisku szkolnym i stadionie AWF przy Drodze Dębińskiej.

Sponsorem upominków w ramach promowania przedsiębiorczości była również SKO. Pani Ewa Zielińska – Doradca PKO Bank Polski kibicowała wszystkim dzieciom.

 

Od 30 marca do 8 kwietnia trwał konkurs plastyczny „Spełniamy marzenia z SKO”, celem zaprezentowania marzeń związanych z oszczędzaniem pieniędzy w SKO.

Zwycięzcami zostali:

I miejsce – Weronika z kl. IV b

II miejsce Iza i Natasza z kl. III a

III miejsce Maja i Olek z kl. I b

Nagrodami były piórniki, gra Pchełki, linijki, smycze, notesiki.

 

lutym marcu trwał drugi etap konkursu „Bądź z nami jeszcze przed świętami” dla wszystkich uczniów w wieku 6-13 lat, którzy jeszcze nie należą do SKO.

21 marca odbył się apel świąteczny z udziałem Pani Ewy Zielińskiej – Doradcy z PKO Bank Polski, podczas którego powitano 7 nowych członków SKO i wręczono upominki.

 

grudniu odbył się konkurs „Bądź  z nami jeszcze przed świętami” zachęcający do SKO poprzez wypełnienie przez rodziców deklaracji uczestnictwa w programie edukacji finansowej „SKO Konto dla Ucznia”.
22 grudnia podczas uroczystego apelu Opiekunka SKO złożyła życzenia i 7 laureatom konkursu, czyli nowym członkom SKO, wręczyła upominki, konta i hasła do logowania. Przedstawiła też wyniki oszczędzania.

 

9 grudnia odbył się Kiermasz Świąteczny z inicjatywy Rady Rodziców celem popularyzacji różnych sposobów zdobywania funduszy, czyli rozwijania przedsiębiorczości. Uczniowie i rodzice sprzedawali własnoręcznie wykonane produkty.

SKO włączyła się przekazując materiały promocyjne z PKO Bank Polski: bransolety odblaskowe i naklejki. Uzbierano ok. 1200zł

 

28 października odbył się apel SKO, na którym uczniowie zapoznani zostali z szkolnymi konkursami:

  • „Najwyższa oszczędność w szkole”,
  • „Najliczniej oszczędzająca klasa”,
  • „SKO, to jest to”,
  • „Bądź z nami jeszcze przed świętami”,
  • Spełniamy marzenia z SKO”.

Informacje SKO są przekazywane w gablocie, na apelach, w gazetce szkolnej „Z ostatniej ławki”, na stronie internetowej i przez radiowęzeł.

 

Od 1 września wszyscy uczniowie zaproszeni zostali do programu „SKO Konto dla Ucznia” oraz do konkursu dla Szkolnych Kas Oszczędności. Pierwszoklasiści i ich rodzice podczas uroczystości Ślubowania 14 X  zapoznani zostali z zasadami uczestnictwa w działaniach SKO i wraz z deklaracją udziału w programie otrzymali smycze, balony promujące SKO. Celem działań jest edukacja ekonomiczna i ekologiczna oraz wyrabianie nawyku oszczędzania i pomocy potrzebującym.

 

 


 

Rok szkolny 2014/2015

 

8 czerwca 2015r. w obecności Pani Doradcy Ewy Zielińskiej i Pani Dyrektor podsumowaliśmy bieżący rok działalności SKO. Wyróżniliśmy klasę III a, zwyciężczynię konkursu „Najliczniejsza oszczędność klasowa” i 3 zwycięzców konkursu "Najwyższa oszczędność w szkole": Oliwię z 6a, Kubę i Weronikę z 6b, którzy podczas uroczystości pożegnania kl.6 odebrali super nagrody: drukarkę, książki, grę komputerową.

22 maja z okazji Dnia Dziecka w ramach projektu „Czas na zdrowie” odbył się dla całej społeczności SP82 Festyn Rodzinny na stadionie AWF przy Drodze Dębińskiej. Wśród sponsorów upominków dla dzieci była również SKO dzięki PKO Bank Polski. Rodzice otrzymywali broszury promujące SKO.

 

29 maja 2015r. odbył się konkurs wiedzy ekonomiczno-bankowej „SKO to jest to” z wykorzystaniem broszurki „Przygody Kuby Pieniążka i żyrafy Lokatki” oraz gazetki Brawo Bank. Celem było kształcenie umiejętności współdziałania, popularyzacja wiedzy o SKO i PKO Bank Polski a szczególnie o oszczędzaniu, ekonomii, przedsiębiorczości. Przyznano I i II miejsca. Nagrodami były materiały promocyjne SKO: długopisy, ołówki, odblaskowe misie.

I miejsce zajęli: Natasza 2a, Jagoda 2b, Mila 3a

II miejsce zajęli: Nicole 3a, Maciej 3a, Marianna 3a, Ksawery 2b, Weronika 2a, Matylda 3a

 

Od 25 do 29 maja 2015r. trwał konkurs plastyczny pt. „Spełniamy marzenia z SKO”. Uczestniczyło w nim 50 uczniów, którzy prezentowali swoje marzenia związane z oszczędzaniem pieniędzy w SKO. Przyznano 3 równorzędne nagrody dla: Marianki z 3a, Kasi i Karola z 2a oraz wyróżnienia dla Kacpra z 3b.

Uczniowie zostali obdarowani piłeczkami, ołówkami i linijkami SKO.

 

22,23,24 kwietnia br. z okazji 80-lecia SKO zaproszeni zostaliśmy na wycieczkę do PKO Bank Polski przy Placu Wolności 3. Oglądaliśmy tam wystawę dotyczącą historii i współczesności SKO. Spotkaliśmy Żyrafę Lokatkę, Kubę Pieniążka i Kasię. Zwiedzaliśmy pomieszczenia z sejfami, bawiliśmy się przy ogromnym komputerze. Wzięliśmy udział w konkursie wiedzy o SKO. Do szkoły wracaliśmy z materiałami promującymi SKO PKO Bank Polski: balonikami, smyczami i cukierkami.

Po powrocie informacje o 80-letniej SKO zamieściliśmy w holu szkoły.

 

18 marca odbył się Kiermasz świąteczny z inicjatywy Rady Rodziców połączony z loterią na rzecz wsparcia chorego dziecka z naszej szkoły. Do akcji włączyła się też SKO przekazując różne materiały reklamowe otrzymane z PKO BP m. in. piłkę, piórniki, ołówki, długopisy, linijki z kalkulatorem, zegarki, notesy i cukierki. Baner  SKO PKO BP popularyzował działalność SKO w naszej szkole i łączność ze środowiskiem lokalnym.

 

5 marca odbyły się spotkania z Panią Doradcą Ewą Zielińską z PKO BP promujące oszczędzanie w ramach SKO. Pani Ewa uczestniczyła również w lekcji prowadzonej przez opiekunkę SKO pod hasłem "Co i po co oszczędzamy?" z wykorzystaniem plakatu i scenariuszy zajęć otrzymanych z PKO BP.

 

2 lutego odbył się Apel podsumowujący I półrocze bieżącego roku szkolnego w klasach I - III oraz w SKO. Wyróżniono 31 wzorowych uczniów i nagrodzono słodką niespodzianką w ramach wzmacniania pozytywnych zachowań, wspierania proekologicznych, charytatywnych działań na terenie naszej społeczności lokalnej. Opiekunka SKO przedstawiła wyniki oszczędzania i zachęcała do efektywniejszego zaangażowania się w programie SKO Konto dla ucznia.

18 grudnia odbył się Apel świąteczny z udziałem przedstawicielki PKO BP Pani Doradcy Ewy Zielińskiej. Składaliśmy życzenia, kolędowaliśmy, nagrodziliśmy upominkami SKO PKO BP 3 uczniów, którzy w ramach konkursu "Bądź z nami" złożyli deklarację uczestnictwa w SKO i przystąpili do programu Konto dla ucznia oraz 2 uczniów z najlepszymi do tej pory wynikami w matematycznym konkursie klas III "Mistrz zadań tekstowych".

  

17 grudnia odbył się Kiermasz świąteczny w ramach działalności Rady Rodziców. Wśród upominków znajdowały się naklejki SKO Żyrafki Lokatki, które miały popularyzować SKO w naszym środowisku lokalnym i promować oszczędzanie.

 

20 listopada w Szkole Podstawowej nr 40 w Poznaniu odbyło się II Międzyszkolne Spotkania SKO i Konkurs wiedzy ekonomiczno - bankowej. Naszą szkołę reprezentowali:

Oliwia Bisińska, Weronika Buczkowska, Weronika Lewandowska, Jakub Kociemski, którzy wykazali się świetną wiedzą i umiejętnościami z obliczeń pieniężnych, rozwiązywania przysłów, krzyżówek, odgadywania zagadek i powiedzeń, rozpoznawania monet i banknotów, znajomości terminów ekonomicznych i banków. 

Zajęliśmy I miejsce w konkursie. Uczniowie otrzymali gry, smycze, i dyplomy.

 

 

6 października odbyła się lekcja SKO z wykorzystaniem materiałów dydaktycznych otrzymanych z PKO BP na temat "Pieniądze i banki". Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę dotyczącą waluty polskiej, europejskiej, kart płatniczych, sposobów oszczędzania i banków, w tym PKO BP i SKO.

 

15 września odbył się apel, na którym uczniowie zaproszeni zostali do udziału w działaniach SKO, programie SKO Konto dla ucznia i zapoznani zostali z konkursami szkolnymi i ogólnopolskim:

"Konkurs dla SKO" (konkurs ogólnopolski),

"Najwyższa oszczędność w szkole",

"Najliczniejsza oszczędność klasowa",

"Wiedza ekonomiczna i bankowa",

"Spełniamy marzenia z SKO"

  

 

 


 

 

26 maja 2014r. odbył się uroczysty apel SKO, na którym  w obecności pani Dyrektor Danuty Werner oraz pani Ewy Zielińskiej z PKO Bank Polski podsumowano   tegoroczną działalność SKO w naszej szkole.

 

 

 

Wręczono nagrody zwycięzcom konkursów:

"Najwyższa oszczędność w szkole",

"Najwyższa oszczędność klasowa",

"Zajączkowy konkurs SKO",

"Spełniamy marzenia z SKO".

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowania naszego serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.