Godło Polski i flaga europejska
Treść podstrony

Rysunek chłopca i dziewczynki przybijających piątkę   Rysunek z sześcioma uśmiechniętymi kwiatami i napisem: Świetlica szkolna   Rysunek trzech uśmiechniętych kwiatów

zaprasza dzieci 

od poniedziałku do piątku

w godzinach od 6.30 - 17.00

WYCHOWAWCY ŚWIETLICY:

p.Anna Kubiak
p.Hanna Sokołowska
p.Monika Strzelbicka
p.Elżbieta Pietrowska
p.Marta Balcerowicz

 

 
 
Ramowy plan dnia
 
6.30 - 8.00 przyjmowanie dzieci do świetlicy
8.00 - 11.00 zajęcia opiekuńczo - wychowawcze
11.00 - 12.30 dowolne gry i zabawy
12.30 - 13.00 obiad
13.00 - 14.00 gry i zabawy prowadzone na boisku szkolnym lub w sali
14.00 - 15.30 odrabianie lekcji
15.00 - 16.00 zajęcia według planu
16.00 - 16.50 gry i zabawy stolikowe - odbiór dzieci przez rodziców

Wszystkie aktualne informacje związane z działalnością świetlicy szkolnej


Utworzony za pomocą aplikacji Padlet

 

Dokumenty do pobrania

Oświadczenie COVID-19

Regulamin świetlicy szkolnej

Karta zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej

Upoważnienie do odbioru dziecka ze świetlicy szkolnej

 


Dzieci z klas I-III uczęszczające do świetlicy biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym

 "Świetliczaki na tropie... kolorów Świata"

więcej informacji w zakładce: programy i projekty


Ogłoszenie wyników konkursu plastycznego "Świąteczne anioły"

Z przyjemnością informujemy, że w konkursie plastycznym "Świąteczne anioły" zwycięzcami zostały:

Patrycja Siberna POSM nr 2  - I miejsce

Alicja Jabłońska SP nr 85 - II miejsce

Elżbieta Broniarek SP nr 66 - III miejsce

 

Wyróżniliśmy również prace:

Wojciecha Brzezińskiego POSM nr 2

Magdaleny Szumnarskiej SP nr 82

Daryny Kerunets SP nr 82

   

Dyplomy i nagrody można odbierać od 12.01 (od godz.14.00).

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy!


Wyniki konkursu plastycznego "Majowa łąka"

W konkursie plastycznym "Majowa łąka" wzięli udział wychowankowie świetlicy z klas I - III szkół podstawowych w Poznaniu. Na konkurs wpłynęło wiele pięknych i twórczych prac. Jury wyróżniło sześcioro twórców:

I miejsce - Julia Zborała - SP-67

II miejsce - Maja Zduniewicz - Zespół Szkół Zakonu Pijarów

III miejsce - Antonina Pilc - Zespół Szkół Nr 5

Wyróżnienie:

Ida Brzozowska - SP-38

Adrianna Pawlikowska - SP-66

Diana Yatsenko - SP-5Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i gratulujemy zwycięzcom!


Zabawy ruchowe w świetlicy


Warsztaty plastyczne

Zajęcia prowadzone przez plastyków z ArtZagrody.

Dzieci malowały na tkaninie. Wykonywały piękne ekologiczne torby przyozdobione jesiennymi motywami.

 


Międzyświetlicowy konkurs "Jesienne Nastroje"

zorganizowany został przez wychowawców świetlicy SP 82 pod przewodnictwem Pani Anny Kubiak. Na konkurs dostarczono ponad 30 dzieł przedstawiających motywy jesienne, wykonane różnymi technikami. Poziom prac był bardzo wysoki, ostatecznie jury wyróżniło pięcioro twórców:

I miejsce - Viktoria Irynchuk - SP-5

II miejsce - Tola Palczewska - Zespół Szkół nr 5

II miejsce - Maja Kucierska - SP-82

III miejsce - Ada Kozaczuk - SP-66

III miejsce - Zuzanna Adamczak - SP66

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie

i gratulujemy zwycięzcom


Konkursu "Smacznie, zdrowo, kolorowo"

Wyniki konkursu


Kronika świetlicy w roku szkolnym 2015/2016 - zobacz


Ogólnopolski konkurs plastyczny

Miło nam poinformować o niesamowitym sukcesie naszej uczennicy Oliwii Tórz, która uzyskała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie plastycznym przeznaczonym dla świetlic szkolnych. Organizatorem konkursu pt. ,,Para buch, koła w ruch - magiczny świat wierszy Juliana Tuwima”, była świetlica Szkoły Podstawowej w Pyskowicach. W konkursie brały udział 242 prace z całej Polski. Serdecznie gratulujemy Oliwii!


8 marca w naszej świetlicy szkolnej obchodziliśmy uroczyście „Dzień Kobiet”. Z tej okazji zostały zorganizowane liczne konkursy sprawnościowe dla dziewcząt oraz konkurs wiedzy na temat zawodów wykonywanych przez kobiety we współczesnym świecie. Dziewczynki rywalizowały ze sobą w takich konkurencjach jak: konkurs szybkości  w wieszaniu prania , konkurs szybkości w przebieraniu sie w suknie balowe i wiele innych. Czas upłynął nam w miłej atmosferze, a nasze dziewczęta miały okazję poczuć się tego dnia naprawdę wyjątkowo

Chłopcy złożyli swoim koleżanką serdeczne życzenia z okazji „Dnia Kobiet”  oraz obdarowali je słodkościami.


1 marca nasze Świetliczaki wybrały się na spacer po Starym Rynku.Tętniąca życiem poznańska starówka wraz z pięknymi budynkami i urokliwymi zakątkami to swoiste wspomnienie złotego wieku XVI – czasów prawdziwego rozkwitu miasta.

Spacerując po pięknym Starym Rynku, dzieci miały  okazję zobaczyć nie tylko renesansowy ratusz, ale i usłyszeć historię słynnych poznańskich koziołków i przekonać się, jaką popularnością cieszy się ich trykanie na wieży ratuszowej, zwiastujące nastanie południa.  Usłyszały historię  o miejskim kacie, domkach budniczych  i odwiedziły  Bamberkę.


Koty, jako jedne z najbardziej popularnych zwierząt domowych, uszczęśliwiają ludzi, ale kot może znaleźć też u nas szczęście, jeżeli wiemy czego naprawdę potrzebuje. Naszym ulubieńcom poświęcony został Dzień Kota, święto obchodzone na całym świecie 17 lutego. Każdego roku w szkole dzień ten jest okazją do radosnego dzielenia się osobistymi przeżyciami o kotkach, kocurach i kiciach.

W tym roku wyjątkowo świętowaliśmy Dzień Kota 10 lutego, ponieważ  był to ostatni dzień szkolnych zajęć przed feriami zimowymi.

 

 


KONKURS DOBBLE W SP 38

 W LUTYM ODBYŁ SIĘ KONKURS GRY TOWARZYSKIEJ „DOBBLE” W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 38.

NASZĄ SZKOŁĘ REPREZENTOWALI : PAULINA ŚCIBEK, AMANDA MITULSKA, DAWID LISIAK, IGOR RUDKOWSKI I KONRAD RUDKOWSKI. NIESTETY NIE UDAŁO NAM SIĘ STANĄĆ NA PODIUM.

 


Przed świętami Bożego Narodzenia otrzymaliśmy miłą informację, że uczeń naszej szkoły Krystian Woźniak z klasy 2a zajął II miejsce w Ogólnopolskim konkursie ,,Pocztówka świąteczna” organizowanym przez Fundację ARS. Krystian swoją pracę wykonał podczas pobytu w świetlicy szkolnej. Serdecznie gratulujemy!


W grudniu dzieci ze świetlicy szkolnej wykonały przepiękne kartki świąteczne na Międzyświetlicowy konkurs plastyczny ,,Kartka świąteczna. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 90 w Poznaniu. Miło nam poinformować, że Igor Rudkowski z klasy 3a zdobył IV miejsce natomiast Bruno Beczkowski  z 3c  miejsce V. Serdecznie gratulujemy!


Z wizytą w Starym ZOO

W dniu 16 listopada Świetliki z klas II i III udały się na zajęcia edukacyjne w Starym ZOO pt. „Zwierzaki z naszego ZOO”. 

Była to okazja do poznania z bliska niektórych mieszkańców ogrodu zoologicznego m.in. węża oraz żółwia. Dzieci miały okazję poznania „na żywo” tych zwierząt, pogłaskania i dotknięcia . Usłyszały również wiele ciekawostek z życia podopiecznych Starego ZOO. Takie warsztaty to nie tylko wiedza, to przede wszystkim niezapomniane wspomnienia i emocje.

 

Po zakończonych zajęciach dzieci udały się na spacer, w czasie którego zapoznały się z pozostałymi mieszkańcami ZOO. Odwiedziły między innymi oślicę Malwinkę oraz  kózki Rumianka i Tymianka.

Zajęcia odbyły  się w ramach projektu realizowanego przy współpracy świetlicy szkolnej z Radą Osiedla Stare Miasto

pt.”Poznań instytucjami kultury malowany”.


RUCH TO ZDROWIE

Nasi wychowankowie uwielbiają zabawy na szkolnym placu zabaw.  oraz spacery. Przecież każdy wie, że aby zdrowym być, trzeba być aktywnym.


  

oraz spacery, np. po parku. Przecież każdy wie, że aby zdrowym być, trzeba być aktywnym.

 


 A gdy pogoda  nie dopisuje,  zabawy ruchowe odbywają się w naszej Sali. Tak też lubimy spędzać czas.


OGÓLNOPOLSKA AKCJA MIĘDZYŚWIETLICOWA „WYMIANA POCZTÓWEK”

Ideą wiodącą akcji jest propagowanie tradycyjnego sposobu przesyłania informacji w formie pocztówek i listów. Celem akcji jest również promowanie własnej szkoły oraz regionu, jak również  poznawanie innych miejscowości oraz kultury i tradycji ich mieszkańców. Kartki wysyłamy do świetlic szkolnych na terenie Polski. Kilka widokówek już otrzymaliśmy, z czego bardzo się cieszymy i czekamy na więcej.


PASOWANIE NA ŚWIETLIKA

Przyjęliśmy do naszego grona nowe Świetliki, którymi są dzieci z klas pierwszych. Wszystkie dzieci pomyślnie przeszły różne próby: sprawności, wytrzymałości, dobrego wyboru i giętkiego języka. Bawiliśmy się wspaniale, a na koniec dla każdego pierwszaka przygotowana była mała niespodzianka.


Wizyta w Rezerwacie Archeologicznym

 W październiku dzieci z klas III wybrały się do nowej placówki Muzeum Archeologicznego w Poznaniu – Rezerwatu Archeologicznego  Genius loci na Ostrowie Tumskim. To przede wszystkim „miejsce dobrych pomysłów”, do których inspirację stanowią oryginalne umocnienia grodu poznańskiego z okresu średniowiecza i renesansu. Nowoczesny, wyposażony w multimedia Rezerwat jest czynny dla wszystkich ciekawych historii od 30 czerwca 2012 r.

Dzieci wzięły udział w warsztatach pt. Od strzygi po skrzata domowego.

Poprzez dostrzeżenie obecności dzieci na wyspie, łatwiej można zrozumieć codzienność grodu i poczuć atmosferę tamtych czasów. Wspólnie zastanawialiśmy  się nad tym jakie opowieści i przekazy rządziły wyobraźnią najmłodszych mieszkańców wyspy.  Dzieci dowiedziały się, jakie istoty pojawiające się w legendach oraz bajkach były dobre i pomocne, a jakich należało się pilnie wystrzegać.

Zajęcia odbyły  się w ramach projektu realizowanego przy współpracy świetlicy szkolnej z Radą Osiedla Stare Miasto pt.” Poznań instytucjami kultury malowany”.


 Wizyta w Teatrze Wielkim

23.10.2017  dziewczynki z klas II i III  tanecznym krokiem udały się na warsztaty taneczne „ Z tańcem dookoła świata”  do Teatru Wielkiego w Poznaniu.  

Zajęcia odbyły  się w ramach projektu realizowanego przy współpracy świetlicy szkolnej z Radą Osiedla Stare Miasto pt.” Poznań instytucjami kultury malowany”.

Na początek zaproszono nas do sali prób,  gdzie  dziewczynki na chwilę same stały się tancerkami. Zachwycające kostiumy, tańce z różnych części świata, niezwykłe rekwizyty i piękna muzyka to esencja spotkania. 

Po spotkaniu z tancerzami młodzi widzowie odwiedzili  scenę i widownię oraz stanęli na deskach sceny poznańskiej opery.

Ideą przeznaczonych było  pokazanie z bliska pracy tancerza, prezentacja tańców z różnych części świata, zapoznanie z terminologią tańca klasycznego  oraz teatralnym ABC.

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookie w celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowania naszego serwisu. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.