Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

     

zaprasza dzieci 

od poniedziałku do piątku

w godzinach od 6.30 - 17.00

WYCHOWAWCY ŚWIETLICY:

p.Anna Kubiak
p.Monika Strzelbicka
p.Marta Balcerowicz
p.Ewa Bereżecka
p.Agnieszka Staniewska
 
 
Ramowy plan dnia
 
6.30 - 8.00 przyjmowanie dzieci do świetlicy
8.00 - 11.00 zajęcia opiekuńczo - wychowawcze
11.00 - 12.30 dowolne gry i zabawy
12.30 - 13.00 obiad
13.00 - 14.00 gry i zabawy prowadzone na boisku szkolnym lub w sali
14.00 - 15.30 odrabianie lekcji
15.00 - 16.00 zajęcia według planu
16.00 - 16.50 gry i zabawy stolikowe - odbiór dzieci przez rodziców

 


Kronika świetlicy w roku szkolnym 2015/2016 - zobacz

 


Przed świętami Bożego Narodzenia otrzymaliśmy miłą informację, że uczeń naszej szkoły Krystian Woźniak z klasy 2a zajął II miejsce w Ogólnopolskim konkursie ,,Pocztówka świąteczna” organizowanym przez Fundację ARS. Krystian swoją pracę wykonał podczas pobytu w świetlicy szkolnej. Serdecznie gratulujemy!


W grudniu dzieci ze świetlicy szkolnej wykonały przepiękne kartki świąteczne na Międzyświetlicowy konkurs plastyczny ,,Kartka świąteczna. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 90 w Poznaniu. Miło nam poinformować, że Igor Rudkowski z klasy 3a zdobył IV miejsce natomiast Bruno Beczkowski  z 3c  miejsce V. Serdecznie gratulujemy!


Z wizytą w Starym ZOO

W dniu 16 listopada Świetliki z klas II i III udały się na zajęcia edukacyjne w Starym ZOO pt. „Zwierzaki z naszego ZOO”. 

Była to okazja do poznania z bliska niektórych mieszkańców ogrodu zoologicznego m.in. węża oraz żółwia. Dzieci miały okazję poznania „na żywo” tych zwierząt, pogłaskania i dotknięcia . Usłyszały również wiele ciekawostek z życia podopiecznych Starego ZOO. Takie warsztaty to nie tylko wiedza, to przede wszystkim niezapomniane wspomnienia i emocje.

 

Po zakończonych zajęciach dzieci udały się na spacer, w czasie którego zapoznały się z pozostałymi mieszkańcami ZOO. Odwiedziły między innymi oślicę Malwinkę oraz  kózki Rumianka i Tymianka.

Zajęcia odbyły  się w ramach projektu realizowanego przy współpracy świetlicy szkolnej z Radą Osiedla Stare Miasto

pt.”Poznań instytucjami kultury malowany”.


RUCH TO ZDROWIE

Nasi wychowankowie uwielbiają zabawy na szkolnym placu zabaw.  oraz spacery. Przecież każdy wie, że aby zdrowym być, trzeba być aktywnym.


  

oraz spacery, np. po parku. Przecież każdy wie, że aby zdrowym być, trzeba być aktywnym.

 


 A gdy pogoda  nie dopisuje,  zabawy ruchowe odbywają się w naszej Sali. Tak też lubimy spędzać czas.


OGÓLNOPOLSKA AKCJA MIĘDZYŚWIETLICOWA „WYMIANA POCZTÓWEK”

Ideą wiodącą akcji jest propagowanie tradycyjnego sposobu przesyłania informacji w formie pocztówek i listów. Celem akcji jest również promowanie własnej szkoły oraz regionu, jak również  poznawanie innych miejscowości oraz kultury i tradycji ich mieszkańców. Kartki wysyłamy do świetlic szkolnych na terenie Polski. Kilka widokówek już otrzymaliśmy, z czego bardzo się cieszymy i czekamy na więcej.


PASOWANIE NA ŚWIETLIKA

Przyjęliśmy do naszego grona nowe Świetliki, którymi są dzieci z klas pierwszych. Wszystkie dzieci pomyślnie przeszły różne próby: sprawności, wytrzymałości, dobrego wyboru i giętkiego języka. Bawiliśmy się wspaniale, a na koniec dla każdego pierwszaka przygotowana była mała niespodzianka.


Wizyta w Rezerwacie Archeologicznym

 W październiku dzieci z klas III wybrały się do nowej placówki Muzeum Archeologicznego w Poznaniu – Rezerwatu Archeologicznego  Genius loci na Ostrowie Tumskim. To przede wszystkim „miejsce dobrych pomysłów”, do których inspirację stanowią oryginalne umocnienia grodu poznańskiego z okresu średniowiecza i renesansu. Nowoczesny, wyposażony w multimedia Rezerwat jest czynny dla wszystkich ciekawych historii od 30 czerwca 2012 r.

Dzieci wzięły udział w warsztatach pt. Od strzygi po skrzata domowego.

Poprzez dostrzeżenie obecności dzieci na wyspie, łatwiej można zrozumieć codzienność grodu i poczuć atmosferę tamtych czasów. Wspólnie zastanawialiśmy  się nad tym jakie opowieści i przekazy rządziły wyobraźnią najmłodszych mieszkańców wyspy.  Dzieci dowiedziały się, jakie istoty pojawiające się w legendach oraz bajkach były dobre i pomocne, a jakich należało się pilnie wystrzegać.

Zajęcia odbyły  się w ramach projektu realizowanego przy współpracy świetlicy szkolnej z Radą Osiedla Stare Miasto pt.” Poznań instytucjami kultury malowany”.


 Wizyta w Teatrze Wielkim

23.10.2017  dziewczynki z klas II i III  tanecznym krokiem udały się na warsztaty taneczne „ Z tańcem dookoła świata”  do Teatru Wielkiego w Poznaniu.  

Zajęcia odbyły  się w ramach projektu realizowanego przy współpracy świetlicy szkolnej z Radą Osiedla Stare Miasto pt.” Poznań instytucjami kultury malowany”.

Na początek zaproszono nas do sali prób,  gdzie  dziewczynki na chwilę same stały się tancerkami. Zachwycające kostiumy, tańce z różnych części świata, niezwykłe rekwizyty i piękna muzyka to esencja spotkania. 

Po spotkaniu z tancerzami młodzi widzowie odwiedzili  scenę i widownię oraz stanęli na deskach sceny poznańskiej opery.

Ideą przeznaczonych było  pokazanie z bliska pracy tancerza, prezentacja tańców z różnych części świata, zapoznanie z terminologią tańca klasycznego  oraz teatralnym ABC.

 

View the embedded image gallery online at:
http://sp82.pl/swietlica.html#sigFreeIdd859da825c